Weekend Doggie Care in Nacka

Cassidy

Lägg till i lista
Om Cassidy

My husband and I are home most evenings and weekend with our 6 month old puppy Bear. We often look after friends and family's dogs but we thought it would be nice to extend our service further as we know how difficult it is to do something as simple as go out for a nice dinner in town or a weekend getaway when you have a dog at home.

We have a lot of experience with dogs of all sizes and have both grown up with all kids of animals in our lives. We are energetic and love to be in the outdoors with our dog. We live close to the water with beautiful walkways and great paths to walk the dog!

+ Mer
Verifikationer
    • Verifierat ID
    • Godkänt online-test
    • Godkänd av DogBuddy
  • Genomförda bokningar: 1
  • Svarsfrekvens: 100%
  • Svarstid: inom ett par timmar
  • Avbokningsregler för dygnspassning: Flexibel
  • Avbokningsregler för andra tjänster: Flexibel
Tillgänglighet
Om du föredrar en viss tid, meddela Cassidy det.
Dygnspassning önskade tider:
Lämna från 15:00
Hämta innan 12:00
Dagpassning önskade tider:
Lämna från 07:00
Hämta innan 20:00
  • Boendetyp: Lägenhet
  • Antal egna hundar: Ett
  • Utomhusplats: Terrass
  • Jag har bil vid en nödsituation
  • Jag kan ge medicin till hunden
  • Jacqueline
    Jacqueline

    Mycket bra hundvakt. Din hund får sällskap med en annan hund. Lilleman vill gärna komma tillbaka.

    7:e Oktober 2018

Alla DogBuddy bokningar inkluderar:
  • Dedikerad support & avbokningsskydd
  • Upp till 15 mkr i ansvarsförsäkring
  • Gratis GPS spårade promenader
  • Foto & videouppdateringar